BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa + skål 8034029
*
nr 803 4029
Bordslampa + skål
keramik
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 19:31:05
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordlampa skål keramik
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:47
-
4243 Bordslampa
Philips, mässing. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:53
*
Bordslampa + skål
nr 803 4029
Bordslampa + skål
keramik
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordlampa skål keramik
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:47 -
4243 Bordslampa
Philips, mässing. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:41 -
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42 -
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:53